ANDEL – VELDDRIEL: Dinsdagavond en -nacht (29 op 30 juli) trok een bijzonder transport door de regio. Maar ook overdag kun je de vrachtwagens zien gaan. De onderdelen die ze vervoeren zijn voor de bouw van drie nieuwe windmolens die bij de A2, lang de Maas bij Velddriel, verrijzen Het vervoer is een knap staaltje van doordachte logistiek en samenwerking.
De onderdelen van de windturbine voor Burgerwindpark A2 Lage Rooijen, zoals de torendelen, de gondel (behuizing van de turbine), en de rotorbladen, worden naar de bouwplaats in Velddriel vervoerd. Bij dit transport wordt speciaal materieel ingezet vanwege de grootte en het gewicht van de onderdelen. De bladen van de turbines bijvoorbeeld zijn 72 meter lang en wegen zo’n 10 ton per stuk.
De transporten door vervoerder Van der Vlist liepen vanaf Andel naar Velddriel via de Van Heemstraweg (N322) en gingen eveneens een stuk over de A2. Om dit allemaal mogelijk te maken waren eerder al rotondes afgegraven (Brakel, Zuilichem en Gameren), rijplaten gelegd, enkele bomen weggehaald en verkeersborden verwijderd. Dinsdagnacht was daarvoor ook de rijksweg tussen Den Bosch en Velddriel, alsook de verbindingsweg A59 / A2, dicht. Het verkeer werd een aantal malen tegengehouden om de zware transporten te kunnen laten rijden. Vanaf de afrit bij Velddriel ging dat – over de A2- tegen tegen het verkeer in op weg naar de bouwlocatie.
Grote componenten
Het transport gebeurt in samenwerking met van Doorn Buitenruimte en Rijkswaterstaat die het verkeer op de A2 stilleggen en het konvooi veilig over de snelweg begeleiden. Met name de grote componenten worden ‘s nachts vervoerd om verkeershinder tot een minimum te beperken.
Komende weken worden veertien transporten uitgevoerd. Eind augustus wordt de A2 opnieuw tijdelijk afgesloten, met name het weekend van 29 tot en met 31 augustus. Rijkswaterstaat verstrekt later meer informatie over de details.