Nieuws

Bloemplaathoeve: driemaal prijs bij Cum Laude Awards

ALMKERK – Eén keer per jaar kiezen professionele keurmeesters de beste kaas, zachte kazen en zuivel, gemaakt op de boerderij.

Donderdagavond (13-3) was de grote Cum Laude Award Uiteiking. De verkiezing werd gehouden op fort Wierickerschans in Bodegraven.

Het biologische zuivel- en melkveebedrijf De Bloemplaathoeve in Almkerk deed eveneen mee. Het familiebedrijf melkt zuivere Fries Hollandse koeien, en doet dat sinds april 2022 biologisch. Aan de Duijlweg hebben de ondernemers een melktap en heerlijke zuivel in de zelfbedieningswinkel.

Driemaal prijs en onverwacht

Christian van Winden en zijn zus Saskia Kemmere van de Bloemplaathoeve keerden, totaal onverwacht, niet bepaald met lege handen naar huis. De boer en boerin, alsook de medewerkers, werden beloond met maar liefst drie medailles. Eenmaal goud en twee keer brons: respectievelijk voor de ambachtelijke Boerenroomboter, de volle Boerenyoghurt, alsmede hun Boerenkarnemelk.

‘Wij zijn dan ook enorm trots op deze prestatie. Iedereen enorm bedankt voor deze geweldige avond.’

De grootste

De Cum Laude Awards is de grootste landelijke keuring. In 2024 keurden maar liefst 45 keurmeesters een recordaantal van 334 kazen en 236 zuivelproducten. Met deze prestigieuze wedstrijd wordt de bekendheid van de sector vergroot en wordt de afzet van ambachtelijke kaas- en zuivelproducten gestimuleerd. De Cum Laude Awards is een initiatief van de Bond van Boerderijzuivelbereiders.

(Foto De Bloemplaathoeve)

Ook interessant